FB Joga Smyka
FB Aga Yoga

Publikacje

Opowiadania relaksacyjne i afirmacje dla dzieci. Agnieszka Lasota

Tak dużo się dzieje w życiu współczesnego dziecka, że potrzebuje ono przestrzeni, by po prostu odpocząć, ponudzić się i mieć trochę czasu dla siebie. Brak koncentracji, stany lękowe, problemy emocjonalne i głęboki niepokój coraz częściej dotykają dzieci od najmłodszych lat. Właśnie z myślą o tych wszystkich problemach powstała książka „Opowiadania relaksacyjne i afirmacje dla dzieci”

Jest to zbiór opowidań, które w prosty, naturalny i zrozumiały dla dzieci sposób pomogą w nauce ćwiczeń odprężającyh i relaksacyjnych. Tematy zawartych w ksiązce historyjek to między innymi: wycieczka do jaskini, spacer po lesie czy podróz balonem i inne, napisane w sposób uruchamiający wyobraźnię i kreatywność.

Oprócz zbioru opowiadań znajdziemy w książce także  Afirmacje na dobry tydzień, napisane w zrozumiały i trafiający do wyobraźni sposób. Mają one pomóc dzieciom tak formułować myśli na swój temat oraz otaczającego  świata, aby  wzmocnić poczucie własnej wartości, akceptacji siebie w sukcesach i porażkach, nauczyć szacunku do siebie i innych i zrozumienia. 

Książka jest przeznaczona zarówno dla dzieci do samodzielnego czytania jak i dla nauczycieli prowadzących zajęcia, jako doskonała pomoc i inspiracja. Na podstawie treści w niej zawartych można tworzyć dziesiątki kolejncyh historii i ćwiczeń nieocenionych w tworzeniu ciekawych zajęć.

Gorąco polecamy!

Od autorki:

Skąd wziął się pomysł na książkę dla dzieci ???

Zdolność do relaksu powinna byc podstawową umiejętnością w dzisiejszym zabieganym świecie .
Dzieci w obecnych czasach są często w pośpiechu przewożone z domu do szkoły i na kolejne zajęcia pozalekcyjne, często bez chwili wytchnienia. Wierzę, że jeśli pokarzemy dziecku jak może się zatrzymać, zrelaksować i tym samym zregenerować będzie mogło prowadzić szczęśliwe i spokojniejsze życie. Dajmy dziecku przykład- czytajmy razem opowiadania relaksacyjne, nauczmy pozytwnych afirmacji, dajmy dziecku rozwój ale też przestrzeń i czas. Zapraszam do lektury Agnieszka Lasota

Joga dla dzieci: ćwiczenia, które zmieniają najmłodszych – Agnieszka Lasota

Joga z dziećmi czy joga dla dzieci? Czym się różni praktyka dzieci od tej dorosłych? Agnieszka Lasota – nauczycielka z długoletnim doświadczeniem pedagogicznym i z zakresu jogi opowie o prozdrowotnych korzyściach wczesnego nauczania jogi.
 

Link do podcastu:
spotify – kliknij
youtube – kliknij

Gdy rodzice pytają o…

Kochani już jest książka pt. ,, Gdy rodzice pytają o…,, Autor Katarzyna Klimek Michno
Jeden z rozdziałów książki jest mojego autorstwa . Gdzie jako ekspert pisze o ruchu dziecka w wieku przedszkolnym .
Bardzo się cieszę , że mogłam podzielić się w tej książce swoją wiedzą i praktyka.
Jeśli jesteś nauczycielem lub rodzicem dziecka w wieku przedszkolnym ,którego nurtują rożnorodne pytania to sięgnij po ta publikację
 

Link do zakupu książki:
https://blizejprzedszkola.pl/sklep/poradniki-pedagogizacja/387-gdy-rodzice-pytaja-o.html?fbclid=IwAR1Ih_XruvfpI62N_SPgXtIk95RDXXb8m-N-uv1oZIeQzduANfy7PU7I0mE

Muzyka i opowiadania relaksacyjne 

Kochani ” Niemożliwe nie istnieje !
Soundlove Medicine _ Lottig&Lasota_Muzyka i opowiadania relaksacyjne.
Jest nam bardzo miło poinformować o możliwości zakupu płyty z muzyką i opowiadaniami relaksacyjnymi dla dzieci i młodzieży. Naszą intencją było połączyć korzystne z praktycznym, znaleźć to miejsce między dźwiękiem a ciszą w którym odnajdujemy spokój i dziecięcą radość. Muzyka relaksacyjna dla dzieci i młodzieży to doskonała metoda do odprężenia się i złapania oddechu. Do muzyki na płycie dołączona jest książeczka z opowiadaniami relaksacyjnymi dla dzieci i młodzieży mojego autorstwa 🙂 Poprzez te opowiadania będziecie mogli wprowadzić dziecko w pełny relaks. 

Link do filmu promocyjnego:
https://www.youtube.com/watch?v=guz1dr9icJQ&feature=youtu.be&fbclid=IwAR1eq8XAqKE5XSwJMPzS97ci5JaZ_E8WqNapgaRIHBYQuzB8WP3Gnw_xQss  

Link do jednego z utworów:
https://www.facebook.com/soundlovemedicine/videos/2743313139040507/UzpfSTE1MTQ3ODI3MzIwNjk0Njc6MjU2OTE0MjcyOTk2Njc5MA/​

Joga Festiwal w Wierchomli, czyli kiedy dzieci się nie nudzą

Zdrowo, aktywnie i ciekawie – tak organizatorzy planują zagospodarować czas Twoim dzieciom. Ty w tym czasie poznasz tajniki różnych rodzajów jogi, posłuchasz ciekawych wykładów, weźmiesz udział w interesujących warsztatach. To wszystko już 18-25 sierpnia 2019 r. w Wierchomli.

Link do artykułu

Joga Festiwal – rozmowa z Agnieszką Lasotą

Joga wcale nie musi być tylko dla dorosłych! Udowadnia to gość Joga Festiwal – Agnieszka Lasota, która jest certyfikowanym instruktorem Hatha Joga i jogi dla dzieci! W rozmowie z naszym magazynem opowiada nam dlaczego joga stała się jej sposobem na życie.

Link do artykułu

Kreatywne Kolorowanki 

Pomysł na Kreatywne Kolorowanki wziął się z tego, czym na co dzień się zajmuję. Moja praca i pasja to kreatywne zajęcia dla najmłodszych, łączące doskonałą zabawę, ruch, jogę i naukę. Chciałam stworzyć coś przede wszystkim z myślą o dzieciach, co jednocześnie będzie przydatne dla osób z nimi pracujących na zajęciach w szkole, przedszkolu i na jodze dla dzieci. Nie jestem plastykiem, ale zawsze lubiłam rysować i z wielką radością i pasją stworzyłam proste grafiki z asanami. Kolorowanki mogą być wykorzystywane jako środek dydaktyczny i twórcze utrwalenie pozycji jogi, poprzez techniki plastyczne i zabawę.

Kolorowanki można dowolnie kserować i wykorzystać w różny sposób. Wzorując się na moich rysunkach, dzieci w kreatywny sposób mogą także samodzielnie tworzyć swoje karty do ćwiczeń jogi.

 

autor: Agnieszka Lasota
wydawnictwo: Nimala.pl
Kamieniec Wrocławski 2018

https://allegro.pl/oferta/kreatywne-kolorowanki-z-joga-dla-dzieci-lasota-8073019096