FB Joga Smyka
FB Aga Yoga

Joga dla kręgosłupa 

Ból kręgosłupa jest popularną dolegliwością w dzisiejszych czasach u bardzo wielu osób w różnym wieku . Niestety coraz częściej pojawia się u młodych osób , często pracujących w pozycji siedzącej przez wiele godzin dziennie .
Skuteczną metodą z dolegliwościami i bólem kręgosłupa jest właśnie joga .

Na sesjach poświęconych dolegliwościom kręgosłupa dążmy się do przywrócenia jego pełnej ruchomości (elastyczności). Jest to proces stopniowy i wymaga regularnego powtarzania zaleconej sekwencji asan. Niezwykle ważne jest dostosowanie asan, zakresu ich wykonania, jak również dawkowania w nich wysiłku do potrzeb, możliwości i ograniczeń pacjenta.

Podczas zajęć jogi dla kręgosłupa poznajemy asany mające korzystny wpływ na zdrowie naszych pleców. Uczymy się odpowiednio rozluźniać i rozciągać ciało. Dzięki temu pojawia się przestrzeń niezbędna do zdrowienia naszego kręgosłupa. Pełna elastyczność kręgosłupa jest warunkiem jego zdrowia. Czujemy się odświeżeni, mijają dolegliwości bólowe i mamy więcej energii.

 

Iwona Skrzyszewska Nauczycielka – Joginka

Skończyła Podyplomowe Studia Wychowania Fizycznego w Opolu, Podyplomowe Studia Psychosomatyczny Technik Jogi we Wrocławiu. Interesuje się dydaktyką, jogą, technikami relaksacyjnymi, jogą nidrą, tai chi, filozofią wschodu, zdrowym stylem źycia i żywieniem.Praca dyplomowa: Nauka Jiddu Krishnamurti a Jogasutry Patańdżalego, praktykuje jogę 14 lat.